Panele solarne i akumulatory od GOALZERO

GoalZero jest niewielką firmą założoną w 2007 za oceanem  przez Roberta Workman’a. W pierwotnym założeniu firma działała jako organizacja non-profit dostarczając systemy zasilania solarnego off-grid (niezależnego) podczas akcji humanitarnych, następnie wyposażając Afrykańskie szkoły w panele solarne, systemy magazynowania energii słonecznej w akumulatorach (tzw. power-bank’ach) i oświetlenie LED-owe.

Zdobyte doświadczenia praktyczne zaowocowały kilkoma produktami które odniosły niezwykły sukces na rynku komercyjnym np. panele solarne z power-bank’iem Goal Zero Yeti 150.

timeline_spring2008

Komercyjna oferta firmy jest skierowana głównie dla osób lubiących zabierać elektronikę na dłuższe wypady poza miasto. W czasach „cyfry” oferta jest ciekawa również dla fotografów i filmowców jednym słowem dla wszystkich którzy chcą na dłuższą wyprawę zabrać urządzenia elektroniczne i chcą mieć możliwość korzystania z nich bez dostępu do tradycyjnej sieci elektrycznej.

guide10

A czym szczególnym wyróżnia się marka na tle setek innych produkujących podobne produkty?

Przede wszystkim jest to przemyślany ekosystem który umożliwia skonfigurowanie odpowiednich urządzeń do naszych potrzeb. Produkty są dobrej jakości, wykonane z dobrych odpowiednio dobranych materiałów (waga) oraz testowane w ekstremalnych warunkach.

Oczywiście nie ma co ukrywać za dobrą jakość, pomysł oraz branding trzeba słono zapłacić.

Ciekawą grupą w asortymencie GZ są większe power-banki (Yeti 150, 400, 1250) które umożliwiają stworzenie mini sieci off-grid dostarczając ciągłe zasilanie do np. lodówki turystycznej, oświetlenia, zasilania laptopa, ładowania telefonów i innych urządzeń.

Yeti 400 będzie znakomitym urządzeniem podtrzymującym dla np. urządzeń medycznych stosowanych w domu natomiast Yeti 1250 może być śmiało użyty do zasilania awaryjnego większej liczby urządzeń domowych.

yeti150

Yeti150

yeti400

Yeti400

yeti1250

Yeti1250

Jak w każdym dobrze przemyślanym ekosystemie tak i  w GZ urządzenia można rozbudowywać i łączyć ze sobą dzięki temu są one praktyczne nie tylko podczas wypraw w plener ale i w codziennym życiu. Bardzo istotny jest fakt, ze GZ nie jest zamkniętym ekosystemem. Producent oferuje kilkanaście adapterów np. do podłączenia tanich paneli solarnych ze złączami typu MC4. Jest to niewątpliwie ogromna zaleta urządzeń GZ.

Polskim importerem marki jest firma Vidicom z Warszawy. Pracuje tam bardzo fajna ekipa, obsługa klienta jest na bardzo wysokim poziomie. Złego słowa powiedzieć nie mogę i polecam tę firmę jako partnera handlowego do zakupu GZ (pozdrowienia dla Pana Piotra).

www.goalzero24.pl

Zapraszam również na kolejną część która zostanie poświęcona akumulatorowi Yeti 400 połączonego z panelem solarnym 100W.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

twenty − seventeen =